Vína - Česká republika

Vinařství U svatého Martina

Velké Bílovice, Velkopavlovická podoblast

Vinařství u svatého Martina založil majitel a sklepmistr Radim Osička. Vinařit  začal v devadesátých letech minulého století a pokračuje  v rodinné tradici, kterou započal jeho otec Václav. Vinařství se nachází přímo na náměstí U svatého Martina ve Velkých Bílovicích. Vína jsou vyráběna s velkou péčí s využitím moderních technologií. Ve vínech najdeme krásnou chuť i vůni ovoce a charakteristické primární tóny jednotlivých odrůd. 


 

Vinařství Hanuš

Blučina, Velkopavlovická podoblast

V rodině Milana Hanuše má pěstování a výroba vína dlouhou tradici a trvá několik generací. Rodina v současné době hospodaří na více než sedmi a půl hektarech. Všechny odrůdy jsou vysázeny ve vinařské trati „Štumberk“ v obci Blučina a jsou obdělávány s důrazem na šetrnou agrotechniku s velkým podílem ručních prací. Vinařství vyrábí mladá, co nejpřírodnější, vysoce kvalitní přívlastková vína s typickým odrůdovým charakterem a svěžestí vín velkopavlovické vinařské podoblasti  s využitím moderní technologie.

Víno Marcinčák

Mikulov, Mikulovská podoblast

Víno Marcinčák je rodinné vinařství hospodařící na vlastních vinicích. Od roku 2008 je vinařství největším vinohradnickým BIO-pěstitelem v České republice. Produkce vinařství je zaměřena výhradně na přívlastková vína z tradičních odrůd. Jejich široký sortiment doplňují vína botrytická, ledová a slámová, která jsou vyhlášenou specialitou vinařství. Při používání moderních výrobních technologií je kladen důraz na kvalitu, originalitu a jedinečnost vín, která je dána neopakovatelným charakterem jednotlivých viničních tratí. Díky této filozofii vinaře Petra Marcinčáka vznikají osobitá vína určená pro nejnáročnější milovníky vín. 

 

Vinařství U VRBŮ

Hustopeče, Velkopavlovická podoblast

Rodinné vinařství U Vrbů najdete v Hustopečích. Manželé Radka a Jan Vrbovi podnik založili v roce 1997. Vína vznikají z hroznů pěstovaných ve vlastních vinicích dle zásad ekologického zemědělství a s maximálním využitím ruční práce. Vinice se nacházejí v Hustopečích ve viničních tratích Růženy, Stará hora a Štarvicary. Zastávají klasické, přirozené postupy a svá vína vyrábí s citem. Zaměřují se na bílá vína z odrůd Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský a Chardonnay.

 

Vinařství Simenon

Chvalovice, Znojemská podoblast

Základem kvality vín z vinařství Simenon je co nejlepší vyzrálost a zdravotní stav hroznů. Vinařství vyrábí svá vína moderní technologií, ale i tradičním způsobem spojeným s dřevěnými sudy a spontánním kvašením. To ve víně nechá vyniknout terroir jednotlivých odrůd a poloh.

Vinařství Plenér

Břeclav, Mikulovská podoblast

Vinařství Plenér založili v roce 2016 dva přátelé - vinařka Dominika Černohorská a ortodontista Ivo Marek. Rozhodli se, že si dohromady splní svůj velký sen. Víno vyrábí z vlastních hroznů z Pálavských kopců. Jejich vína jsou taková, jaké jsou vápencové svahy v okolí Klentnice, Pavlova a Bavor, kde jejich vinohrady leží. Slaná, suchá a mnohobarevná. 

 

Vinařství Pavel Novotný

Čejkovice, Velkopavlovická podoblast

Malé rodinné vinařství, kde se pěstování a výroba vín předává po tři generace  z otce na syna. Nejprve vyráběli víno pouze pro vlastní potřebu, pro kamarády a přátele. Od roku 2010 pak i pro širší vinařskou veřejnost. Rodina Novotných hospodaří na vlastních vinicích a menší část vinné révy dokupuje od ověřených pěstitelů v sousedství. Vinařství zaručuje kvalitní vinnou révu a produkuje chutná vína v menších šaržích. Veškerá vína jsou vyráběna metodou řízeného kvašení za použití nejlepších surovin. Vína jsou svěží, aromatická a buketní.

 

Vinařství Mikulica

Velké Pavlovice, Velkopavlovická podoblast

Vinařství vzniklo v roce 1993 a vychází ze zkušeností několika generací rodiny při práci s vínem Díky krásným vinohradům je zaměřeno na produkci originálních vín s cílem co nejvyšší kvality vína s regionální charakteristikou jednotlivých odrůd.  V současné době obhospodařuje 13 500 ks keřů révy vinné, na rozloze přibližně 4 hektarů. Poměr bílých a modrých odrůd je asi přibližně stejný, přičemž u modrých odrůd je výrazně redukovaná sklizeň tak, aby bylo dosaženo co nejoptimálnější vyzrálosti hroznů a snížení kyselin.U bílých odrůd je důsledně dbáno na dodržení harmonie cukrů a kyselin v bobuli, proto se snaží o včasný sběr a zachování svěžesti a typičnosti odrůdové skladby.

 

Vinařství Krásná hora

 Starý Poddvorov, Slovácká podoblast

Vinařství Krásná hora je nejmenší možné vinařství, které dokáže uživit jednu rodinu a to jenom tehdy, když se všichni členové podílejí na jeho chodu. O vína nejvíce pečuje Ondra Dubas.

VÍNO J. STÁVEK

Němčičky, Velkopavlovická podoblast

Bavíme se (s) vínem

Víno J. Stávek je rodinné vinařství sídlící v Němčičkách na č.p. 176, v prostorách Vinařského dvora, statku který byl postaven pradědečkem Jana Stávka Františkem Kopřivou v roce 1898. Vinařství vyrábí a specializuje se na ušlechtilá vína, která jsou dělena do tří hlavních segmentů: fortifikovaná vína, cuvée vína a rosé vína.  

 

Vinařství Arte Vini

Nový Šaldorf – Sedlešovice, Znojemská podoblast

Vinařství Arte Vini vyrábí vysoce kvalitní vína v Novém Šaldorfu nedaleko Znojma.
V jejich sortimentu naleznete suchá bílá a červená vína a polosladké bílé z odrůdy Pálava. Všechna vína jsou výjimečná a vycházejí z moravské vinařské tradice, přinášejí radost a příjemné zážitky pokaždé, když máte možnost je ochutnat. Svěží ovocná vůně, harmonická a vyvážená chuť, elegance.

Vinařství Fabig

Hustopeče, Velkopavlovická podoblast

Vlastní cestou …

Vinařství Fabig se nesnaží být ani tradiční, ani typicky rodinné, ale je mladé a inovativní. Roman Fabig pochází z klasické vinařské rodiny, která mu dala ty nejzásadnější znalosti pro vinaření, inspiraci a hlavně zkušenosti, později získával ve vinařstvích v Rakousku, Španělsku a Novém Zélandu. 

Vinařství Herzánovi

Kobylí, Velkopavlovická podoblast

Malé rodinné vinařství, které obhospodařuje tři hektary vinic v rámci integrované produkce. Hrozny sklízejí ručně, vína vyzrávají na jemných kalech, s minimálním zásahem do jejich vývoje. Základ je strukturní odrůdové víno vyznačující se svěžími vůněmi květin a ovoce. Při ležení v lahvi se tyto vůně mění pozvolna na teroární vůně, vždy s příznačným odrůdovým charakterem vína.

Mladí vinaři

Sdružujeme vinaře a vinařky z České republiky mladší čtyřiceti let. 
Víno je náš život, naše práce i naše vášeň. Víno pěstujeme, tvoříme a sami rozhodujeme o jeho charakteru, staráme se o něj a propagujeme ho směrem k zákazníkům; ať už ve vlastních nebo jiných menších moravských vinařstvích. A chceme dělat věci jinak. Máme vlastní představy a sny, jak by se náš obor mohl vyvíjet, a jsme odhodlaní investovat svou energii a čas do jejich uskutečnění. 

Vytváří StudioMC na systému PublicMC s podporou MediaMC | © PublicMC 2005 - 2023