Vína - Itálie

Cantine Lizzano

Puglia, Lizzano

Cantine Lizzano je velká vinařská společnost, která vznikla v roce 1961 a má formu družstva. U jeho zrodu stál Luigi Ruggieri, lékař a farmář, který v roce 1959 shromáždil skupinu vinařů, s cílem zlepšení místní produkce vína. Osvědčené a tradiční postupy pěstování vinné révy byly spojeny s moderní technologií při výrobě vína. Vinařství je dnes jedno z největších a nejmodernějších na jihu Itálie. Sdružuje více než 400 členů a obhospodařuje 500 hektarů vinic. Hlavními pěstovanými odrůdami vinné révy je Primitivo, Negroamaro, Malvasia a Moscato Daří se zde také odrůdám Chardonnay, Pinot a Cabernet

Poggio Nicchiaia

Toskánsko, Peccioli

Poggio Nicchiaia je mladé vinařství, které hospodaří na vinicích v Montelopio, okouzlující historické vesnici, která se nachází v sousedství města Pecciolii vzdáleného cca 30 km jihovýchodně od města Pisa. Vinařství navazuje na nejlepší tradice toskánského vinařského řemesla, které při výrobě svých vynikajících vín využívá osvědčené postupy s využitím moderní technologie.

Fattoria Le Fonti

Toskánsko, Panzano in Chianti

V srdci oblasti Chianti Classico, na půli cesty mezi Florencií a Sienou, leží malá vesnička Panzano in Chianti. Těsně pod kostelem, ve výšce 450 metrů nad mořem, se nachází vinařství Fattoria Le Fonti. Vinařství hospodaří na více než 15 hektarech pozemků, z čehož 8 a půl hektaru je osázeno vinnou révou a na zbytku se pěstují olivovníky. Fattoria Le Fonti je malé rodinné vinařství, které produkuje asi 40.000 lahví ročně. Vinařství vlastní od roku 1994 rodina Schmitt-Vitali. V tomto roce se rodina rozhodla zakoupit tento krásný kus země v srdci Toskánska, aby zde začala vytvářet unikátní vína tohoto regionu. Většina vinic byla přesázena a celé vinařství prošlo rekonstrukcí tak, aby mohlo produkovat ta nejlepší vína z oblasti Chianti Classico. Základem pro tato vynikající víno jsou kvalitní vinice, ta nejlepší péče o ně, ale především to, že víno je vyráběno jen z těch nejlepších hroznů.

Vinařství Vini Enzo Tiezzi

Toskánsko,  Montalcino

Vinařství se skládá ze třech viničních tratí v celkové rozloze 10 hektarů, z čehož celkem 5,5 hektaru je osázeno odrůdou Sangiovese (Brunello di Montalcino) a 3 hektary olivovníky. Viniční trati Cigaleta a Cerrino jsou vzáleny 3 km od městečka Montalcino ve výšce 350 metrů nad mořem a jsou natočeny na severo-východní směr. Hlavním srdcem vinařství je viniční trať Soccorso, která se nachází přímo za hradbami města ve výšce 500 metrů nad mořem a je natočena jiho-západním směrem. V této vinici je umístěno i vinařství Enza Tiezziho.  

Vinařství Marco Felluga

Friuli , Collio

Vinice vinařství Marco Felluga se nacházejí ve čtyřech různých oblastech Collio: Farra d'Isonzo, San Floriano del Collio, Oslavia a Cormòns. V těchto oblastech se pěstuje vinná réva ze které pochází velmi kvalitní bílá i červená vína. Vína v sobě skrývají rafinovanost, eleganci a zároveň specifickou složitost.

Vytváří StudioMC na systému PublicMC s podporou MediaMC | © PublicMC 2005 - 2024